Turystyka w górach Galeria Cennik Atrakcje okolicy Kontakt Strona główna

Apartament na Sportowej w Tyliczu

Przestronny apartament położony w centrum Tylicza przy stadionie sportowym oferuje słoneczne pokoje z balkonami, salon z kuchnią w pełni wyposażoną oraz łazienką. Przy apartamencie jest ogród z huśtawką, grill i meble ogrodowe. Jest również możliwość rozpalenia ogniska. Do dyspozycji naszych Gości parking.

Tylicz (580 m. n.p.m) to miejscowość położona na granicach Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w kotlinie gór: Szwarcowa 790 m n.p.m. oraz Łan 742 m n.p.m. Miejscowość ta znajduje się w odległości 7 km od tak bardzo popularnej Krynicy-Zdrój.

Tylicz czaruje wyjątkową przyrodą, wieloma niespodziankami i osobliwościami oraz zagadkowymi miejscami, nie tylko dla najmłodszych - do odkrycia na nowej przyrodniczej ścieżce edukacyjnej.

Atrakcje Tylicza

W Muszynce (4 km) znajduje się małe przejście graniczne polsko-słowackie, kolejne w odległym o 21 km Leluchowie koło Muszyny, a w odległości około 39 km znajduje się nieco większe przejście graniczne w Piwnicznej.

Beskid Sądecki to według jego miłośników najpiękniejszy z naszych polskich Beskidów.

Charakteryzują go nie tylko wspaniałe rozległe widoki, nasłonecznione polany, rwące potoki, bogactwo źródeł mineralnych, ale przede wszystkim atmosfera spokoju, cisza i poczucie bezpieczeństwa w objęciach nieskażonej, przyjaznej człowiekowi przyrody.

Krajobraz Beskidu Sądeckiego jest nietypowy i odrębny. Tworzy go specyficzne budownictwo i charakterystyczna roślinność: krępe buki na stromych zboczach i smukłe jodły w niższych rejonach, nasłonecznione polany i cieniste doliny.

Beskid Sądecki to pasmo górskie o powierzchni 670 km2, należące do Beskidu Zachodniego. Rozciąga się pomiędzy Dunajcem, Kamienicą i Przełęczą Tylicką.

Dunajec jest jego zachodnią i północną granicą, natomiast największą rzeką należącą do tego regionu jest Poprad.

Sądecczyzna obfituje w różnej wielkości cieki wodne, potoki, rzeczki i rzeki. Najbardziej znane to Muszynka, Kamienica i Grajcarek. Najwyższym szczytem regionu jest Radziejowa - 1262 m n.p.m.

Region Beskidu Sądeckiego jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. Ze względu na obecność źródeł wód mineralnych, ośrodki turystyczne, lecznicze i wypoczynkowe powstały właśnie w miejscu ich występowania. Do dziś cieszą się one niesłabnącą popularnością. Są to Krynica-Zdrój, Piwniczna-Zdrój, Muszyna, Szczawnica, Rytro, Żegiestów-Zdrój.

Agroturystyka cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi lubiących spędzać aktywnie wolny czas. I tu właśnie najlepszym rozwiązaniem są wakacje w naszym gospodarstwie agroturystycznym! Agro- turystyka jest alternatywą dla tradycyjnego wędrowania po górach lub wylegiwania się bezczynnie na polanie.

Atrakcje okolicy

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011-2023 turystykawgorach.pl